Bird Box (2018)

Bird Box

2018 yılının en çok ses getiren filmlerinden birisi olan Bird Box, orijinal Netflix yapımıdır. En İyi Korkutucu Sahne Dalında MTV Film Ödülü alan Bird Box, var olan kıyamet senaryosunun döndüğü ve bu ütopyada hayatta kalmaya çalışan bir ailenin hikayesini ele alıyor.

Kitaptan esinlenilen orijinal ve sürükleyici konuyu bakalım beğenecek misiniz? Eğer gerilim ve hayatta kalma mücadelesi kategorili filmlerden hoşlanıyorsanız Bird Box doğru bir tercih olacaktır.

IMdB Puanı: 6.6
Süre: 2 saat 4 dakika
Tür: Hayatta Kalma Mücadelesi, Gerilim


Mercy (2016)

Mercy

İki üvey kardeş, hasta annelerini ziyarete gittiklerinde ortaya çıkan dehşet gerçeklerden sonra birbirlerine düşerler.

Bu gerçek, ölümleri ve dehşeti ardı artına getirir. IMdB puanın düşük olması gereğiyle ön yargı oluşturabilir fakat izlerken sıkılmayacaksınız.

Dram ve gerilimin bol olduğu Mercy (Merhamet) filmini izledikten sonra yorumlarınızı belirtirseniz diğer ziyaretçilere yol göstermiş olabilirsiniz.

IMdB Puanı: 4.1
Süre: 1 saat 27 dakika
Tür: Dram, Gerilim


1922 (2017)

1922 Netflix

1922 filmi, Stephan King’in romanından esinlenerek beyaz perdeye aktarılmış bir filmdir. Suç, psikoloji, dram, korku ve gerilim gibi bir çok kategoriye aday gösterilmektedir.

Olaylar bir çiftçinin karısını öldürdüğü geceyi anlatan itiraf mektubu ile başlar. Kadının ölümü hikayeyi başlatan asıl konudur.

IMdB Puanı: 6.3
Süre: 1 saat 42 dakika
Tür: Kitaptan Esinlenilmiş, Suç, Gerilim, Korku, Psikoloji


Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Black Mirror Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch, Black Mirror dizisinden esinlenerek filme dönüştürülen bir projedir.

Film, 1980’li yıllarda oyun geliştiricinin başından geçen olayları ele alır. İzleyicilerin filmin sonucunu ve işleyişini kendi kararlarıyla belirleme özelliğine sahip olduğundan sinema sektöründe hiç görmediğimiz tarzda bir filmdir.

IMdB Puanı: 7.2
Süre: 1 saat 30 dakika
Tür: Bilim Kurgu, Fantastik


I Am Mother (2019)

I Am Mother

I Am Mother, robot tarafından büyütülen bir genç kızın hayat hikayesini ele almaktadır. Dünya yok olmuş, insan nesli ise tükenmek üzeredir.

Genç kız, yaşayan diğer insanlarla karşılaşınca robot ve insanlar arasındaki olaylar başlayacaktır. Farklı bir dünyayı ele alan bu yapım oldukça sürükleyici bir filmdir.

IMdB Puanı: 6.8
Süre: 1 saat 53 dakika
Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Fantastik


Triple Frontier (2019)

Triple Frontier

Başrol oyunculuğunu Ben Affleck’in yaptığı Netflix orijinal filmi olan Triple Frontier, dijital beyaz perdenin en çok izlenen filmlerinden birisidir.

Güney Amerikalı uyuşturucu baronların peşine düşen emekli özel kuvvetler ekibinin başına gelen olaylar filmin konusunu oluşturur.

IMdB Puanı: 6.5
Süre: 2 saat 5 dakika
Tür: Gerilim Filmleri, Suç Konulu, Aksiyon ve Macera


Bright (2017)

Bright

Orkların, elflerin ve perilerin bir arada olduğu bir dünya hayal edin. Bright, Amerika’da tüm ırkların bir arada olduğu zamandan bahsediyor.

Will Smith olmasına rağmen bekleneni pek verememiştir, fakat eğlenmek ve zaman geçirmek için oldukça iyi bir film diyebiliriz.

IMdB Puanı: 6.3
Süre: 1 saat 57 dakika
Tür: Aksiyonlu Bilim Kurgu ve Fantastik


Roma (2018)

İzlenmesi Gereken 10 Sürükleyici Netflix Film Önerileri

Bir çok dalda Oscar ödülüne ve Oscar adayı olan ünlü yönetmen Alfonso Cuarón tarafından ele alınan Roma filmi, 1970 yıllardaki Meksiko’nun Roma mahallesinde siyasi kargaşa ortamında bulunan bir hizmetçinin hayatını ele alıyor.

Dram ve hüzün dolu bu yapıtı boş ve sakin kafayla izlemeniz daha doğru olacaktır.

Yapım Yılı: 2018
IMdB Puanı: 7,8
Süre: 2 saat 17 dakika
Tür: Drama

Okja (2017)

İzlenmesi Gereken 10 Sürükleyici Netflix Film Önerileri

Okja, genetiği ile oynanmış oldukça tatlı bir hayvandır fakat aç gözlü şirketler ve bilimsel etik kuralların ortasına kalmıştır.

Bu hayvanın en yakın arkadaşı olan küçük kızın verdiği savaşı ele almıştır. Hem eğlenceli hemde hikayesinin sürükleyiciliği ile IMdB’den oldukça iyi bir puan almıştır.

Yapım Yılı: 2017
IMdB Puanı: 7,3
Süre: 2 saat 1 dakika
Tür: Aksiyon ve Macera Film

6 Underground (2019)

6 Underground

Baş rolü Ryan Reynolds, yönetmeni ise Transformers’in yönetmenliğini üstlenmiş yılların deneyimi Michael Bay. İkisi birleşince ortaya muazzam aksiyon ve gerilim filmi çıkmış.

Film başladığı gibi sizi sürükleyici sahnelerine alıyor ve filmin nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. 6 gizemli kişinin suçluların peşine düştüğünü konu alıyor.

Bu 6 kişi kendilerini ölü olarak gösteriyor ve kendilerine adlarıyla değil numaralarıyla hitap ediyorlar. Bu gizemli grubun aksiyon dolu mücadelesini kaçırmayın derim.

Yapım Yılı: 2019
IMdB Puanı: 6,1
Süre: 2 saat 8 dakika
Tür: Aksiyon ve Macera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir